Bağımlılık Terapileri

Rate this item
(0 votes)

Bağımlılık çağımızın en önemli sorunlarından birisi. Günlük yaşantılarımızın stresinden kurtulabilmek için hepimizin seçtiği bazı yöntemler var. Sigara, alkol ve yeme bağımlılığı bunların en başında geliyor. Bu bağımlılıkları daha ciddi bağımlılıklar olan madde ve uyuşturucu bağımlılığı, porno ve internet bağımlılıkları gibi daha yeni nesil bağımlılıklar takip ediyor.

Mora Nova Uygulamaları ile Bağımlılık Terapileri

Sigara içiciliği en öldürücü toplumsal zehirlenme olayıdır. Dünya Sağlık Örgütü, sigarayı en önemli önlenebilir hastalık nedeni olarak tanımlamaktadır. Tüm dünyada her yıl sigaraya bağlı olarak yaklaşık 4.9 milyon insan yaşamını yitirmektedir. Sigara salgınının bu şekilde devam etmesi durumunda, 2020 yılında bu sayının 10 milyona ulaşması beklenmektedir.

Sigara, kötü huylu kolestrolün artışı, hipertansiyon, kalp hastalıkları ve koroner arter hastalığı için majör risk faktörü olduğu gibi, kalp krizi riskini 2.5 kat arttırmaktadır. Bağışıklık sisteminde meydana gelen zayıflama ile birlikte, erken yaşlanma, her türlü kansere, viral ve bakteriyel enfeksiyona yatkınlık meydana gelir. Erkeklerde tüm kansere bağlı ölümlerin %35'inin, kadınlarda ise %15'inin nedeni sigaradır. Sigara yaşam süresini, kadında 14.5 yıl, erkekte ise 13.2 yıl kısaltır.

Sigara bağımlılığı, beyin hücresel yapısında ve fonksiyonlarında kalıcı değişiklikler ile giden, dürtüsel, önüne geçilemeyen, tekrarlayan sigara kullanımı davranışı ile kendini gösteren kronik bir beyin hastalığıdır. tüm diğer kronik hastalıklar gibi tıbbi tedavi gerektirir ve tedavi edilmez ise ömür boyu sürebilir.

Sigara içen insanların hemen hemen hepsi bu dertten kurtulmak ister ve tamamı sigaranın, sağlıkları için ne denli büyük bir tehlike oluşturduğunu, sigara içerek çocuklarına ya da sevdiklerine ne kadar kötü örnek olduğunu, sigara içmeyenleri ne kadar rahatsız ettiğini ve ne kadar çok maddi kayba uğradığını bilir.

Mora Terapi Farkı

Mora Terapi, vücudun doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleşmesinde yola çıkarak, kişinin metabolizmasında yerleşik duruma gelen bağımlılığını bu frekanslar yardımıyla silerek, sigara içme isteğini azaltır.

Mora Terapi yöntemiyle bireyler ilk seanstan itibaren bağımlılık alışkanlıklarında fark edilir bir değişim yaşadıklarını asıl etkinin ise 2. seansı takip eden günlerde ortaya çıktığını dile getirirler.

Programlarının kişinin psogram sürecine psikolojik uyum sağlayabildiği ölçüde başarılı olduğu bir gerçek. Mora Terapi, bağımlılığa yol açan nedenler ile duygu durumu arasında bir bağ olduğunu ve bağ üzerinden geliştirdiği çözüm ile bireylerin hem bağımlılıklarından kurtulmalarını hem de duygu durumundaki iyileşmeyi ortaya koyuyor.

Bu sebeple bireylerin bağımlılıkta yaşadığı halsizlik, yorgunluk, depresif hallere yol açmıyor. Mora Terapi duygu durumunun güçlendirilmesine ve bireyin kendisini duygusal olarak çok daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Read 2983 times
Last modified on 29 April 2019
More in this category: « Mora Terapi